
Na górze ku naszemu zaskoczeniu oczekiwali na nas chętni do pomocy Janusz SP9LAS oraz Łukasz SP9OB. Po czterech godzinach prac udało się nam postawić maszt z dwiema antenami 8el na 2m, podłączyć wszystkie wymagane sprzęty i rozbić namiot. Zawody rozpoczęliśmy o 16-tej i pomimo różnych przeciwności losu walczyliśmy do przedpołudnia następnego dnia. Udało się zrobić 132 QSO, najdalsza łączność 913 km - włoska stacja IQ5NN. Podczas zawodów przetestowaliśmy nowe anteny, nowy wzmacniacz - sprzęt spisywał się dobrze i mamy nadzieję że w kolejnych zawodach we wrześniu łączności będzie dużo więcej.
Dziękujemy kolegom z Tarnowa za pomoc, korespondentom za łączności oraz obsłudze kolejki gondolowej i pracownikom Krynickiej Koliby. Kolejne doświadczenia za nami, kolejne spostrzeżenia i rzeczy które trzeba jeszcze zoptymalizować. Już myślimy o następnych zawodach które odbędą się w pierwszy weekend września.
Zachęcamy do wzięcia udziału i zwiększania aktywności na pasmach UKF. 73!

Organizatorzy postarali się aby dla przybyłych gości nie zabrakło różnych atrakcji. Można było zwiedzić muzeum pszczelarstwa, wymienić się różnorakim sprzętem w ramach giełdy, zapoznać z nowinkami technicznymi jakie członkowie MKSR wykorzystują w swojej działalności radiowej a także uczestniczyć w krótkim szkoleniu z tematyki ratownictwa medycznego.
Tradycyjnie przygotowany został poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek i grochówki z kotła. Najważniejszą z atrakcji była jednak możliwość spotkania się z dawno niewidzianymi koleżankami i kolegami krótkofalowcami. Pomimo trochę niesprzyjającej pogody frekwencja okazała się duża, i po raz kolejny przekroczyła nasze oczekiwania. W spotkaniu uczestniczyło ponad 130 osób, a swoją obecnością zaszczycili nas koleżanki i koledzy m.in. z Krakowa, Rzeszowa, Tarnowa, Limanowej, Niepołomic, Andrychowa, Gorlic, Jasła, Grybowa, Nowego Sącza, Krosna i wielu innych miejscowości - nie sposób wszystkich wymienić.
Koledzy Jakub SP9JD, Łukasz SQ9IVD oraz Paweł SP9OM prowadzili pokazy pracy plenerowej z urządzeń małej mocy oraz systemów antenowych które łatwo zainstalować w terenie. Michał SQ9EZG przedstawił nowe funkcjonalności dla stacji pogodowej SR9WXNS zbudowanej na bazie minikomputera Raspberry Pi - popularnej Maliny - jest to moduł informujący o zagrożeniach pożarowych w lasach.
W miłej atmosferze czas niestety szybko mija tak więc i nasze tegoroczne spotkanie nieuchronnie dobiegło końca w godzinach popołudniowych. Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za przybycie i już dzisiaj zapraszamy na kolejne, jubileuszowe, 10 już spotkanie w przyszłym roku.
Nasze spotkanie wsparli przekazując nam gadżety i napoje: MedCom, Polregio, Weidmüller, Wago, Newag oraz Piwniczanka. Serdecznie dziękujemy.
Organizatorzy: SP9OYZ z lokalną ekipą, SP9RNS, OT12, MKSR

Korzystając z anten wg DK7ZB oraz YU7EF nawiązywaliśmy łączności w paśmie 2m i 70cm emisjami FM, SSB i CW. Ruch na pasmach był spory i nie było wiele czasu na "kręcenie gałką".
Udało się zrobić 72 QSO, najdalsze na odległość ponad 440 km. Ciekawostką była łączność z Tomkiem SQ9ATC który na szybko zmajstrował sobie "klucz" aby zrobić z nami komplet QSO wszystkimi emisjami (foto poniżej).
Dziękujemy wszystkim korespondentom i życzymy jak najlepszych wyników a sami ściskamy kciuki w oczekiwaniu na wyniki.

Uruchomienie Lora i-Gate APRS ma na celu zwiększenie ilości dostępnych odbiorników systemu i daje tak lokalnej społeczności krótkofalarskiej jak i osobom odwiedzającym nasz teren możliwość korzystania z systemu Lora APRS, pozwalając na przesyłanie informacji o własnej lokalizacji, ruchu i innych udostępnionych przez użytkowników systemu parametrach w czasie rzeczywistym.
Konstruktorami wspominanego urządzenia są Michał SQ9EZG i Darek SQ9OJV, za co dziękujemy.
Zapraszamy do testowania i pozdrawiamy wszystkich serdecznie.
Ekipa Radioklubu SP9RNS Nowy Sącz