
Stacja pomocnicza z operatorami - Darek SQ9OJV i Karol SQ9FWX dysponowała zestawem urządzeń radiowych do pracy w modulacjach FM, C4FM, DMR dla pasm 2m i 70cm oraz VaraFM na pasmo 2m. Za pomocą systemu VaraFM pomiędzy stacją pomocniczą oraz stacją Michała SQ9EZG, dysponującą dostępem do awaryjnego łącza internetowego wymieniono w trakcie ćwiczeń komunikaty oraz przesłano załączniki z hipotetycznym zapotrzebowaniem na leki.
Na potrzeby uruchomionej stacji koordynującej zgłosiło się do działania 17 stacji terenowych - 12 stacji amatorskich, 3 stacje CB i 2 stacje PMR. Łącznie do realizacji przydzielono 36 zadań, takich jak:
1. rozpoznanie w terenie miejsc gdzie może zostać zadysponowany śmigłowiec LPR wraz z przekazaniem współrzędnych geograficznych miejsca, przeszkód terenowych i warunków dojazdu,
2. weryfikacja dostępności na lokalnym terenie urządzeń AED wraz z przekazaniem współrzędnych geograficznych ich umiejscowienia i dostępności dla społeczności lokalnej,
3. weryfikacja telefonicznych numerów kontaktowych do szpitalnych oddziałów ratunkowych,
4. znalezienie i przekazanie współrzędnych geograficznych miejsc umożliwiających utworzenie miejsc dyslokacji ludności na wypadek wystąpienia zagrożenia w miejscu zamieszkania.
Zespoły terenowe biorące udział w ćwiczeniach realizowały powyższe zadania na terenie Nowego Sącza, Gorlic, Sękowej, Mogilna, Korzennej, Marcinkowic, Klęczan, Pisarzowej, Posadowej Mogilskiej, Mszany Dolnej, Limanowej, Grywałdu, Krościenka, Jasła, Starego Sącza, Tęgoborzy, Łukowicy, Świdnika i Kamionki Małej. Wszystkie zadania zadysponowane przez stację koordynującą zostały zrealizowane a wymagane dane przekazane i zarejestrowane.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w ćwiczeniach za pełne zaangażowanie i skrupulatne wypełnianie zleceń przekazywanych przez koordynatora ćwiczeń.
Stacje biorące udział w ćwiczeniach - SQ9JYE, SP9KGR, SP9IVE, SP9PSP, SQ9OND, SQ9FCI, SP8GK, SQ9NKJ, SQ9NKL, SP9DT, SP9MA, SP9XWL, SQ9OJV, SQ9FWX, SQ9EZG, CB 9 Rafał Tęgoborze, CB 9 Waldek Łukowica, CB 9 Maciek Nowy Sącz, PMR 3 Karol Gorzków, PMR 3 Kuba Falkowa.

Działania stacji prowadzone były zarówno na pasmach krótkofalarskich jak i na kanale 9 i 19 CB radio oraz na kanale 3 PMR w trybie głosowym a także w trybie tekstowym na częstotliwościach amatorskich UKF za pomocą systemu Winlink i VaraFM.
Podsumowanie ćwiczeń po opracowaniu ukaże się w kolejnym komunikacie.

Anthony Robbins
Dziś delegacja z MKSR i SP9RNS podziękowała bryg. mgr inż. Wojciechowi Frączkowi - Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej - za bezinteresowne wspieranie działań w zakresie łączności kryzysowej na terenie małopolski.
Panie Komendancie, Pana wkład w budowę systemu łączności kryzysowej jest nieoceniony - dziękujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej drodze zawodowej.

Swoją obecnością po raz kolejny uświetnił nasze spotkanie nestor Sądeckiego Krótkofalarstwa Alojzy SP9AJM, nadal czynny w eterze z imponującym, ponad 60 stażem działalności radiowej.
Kolejnym miłym akcentem tegorocznego spotkania było uhonorowanie Kolegi Michała SP9XWM, Prezesa OT12 oraz Prezesa EmCom odznaką Św. Floriana - Komandoria klasy I, za szczególne zasługi w zakresie łączności kryzysowej, działalność na rzecz ochrony ludności i ochrony przeciwpożarowej. Serdecznie gratulujemy Michałowi tego wyróżnienia.
Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze, prowadzone na różne tematy rozmowy ponownie zbliżyły do siebie pasjonatów krótkofalarskiego hobby. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne równie owocne spotkania.