
Drugim celem wyprawy na Słowację było odszukanie sondy meteorologicznej, która według obliczeń Sławka SQ9JYE spadła 5 km od miejscowości w której gościliśmy.
Według posiadanych mapek, odpowiednio zmotywowani ochoczo wyruszyliśmy na poszukiwania - już nie w trzy a w pięcioosobowym składzie: Agnieszka SQ9NKJ, Paweł SP9FUN, Agata SQ9ABC i Jozef OM0AJA wraz z córką. Żwawo i ochoczo rozpoczęliśmy "optyczne skanowanie" całego terenu. Akcja zakończyła się sukcesem.
Wideorelacja z 29 XII 2018 - Wizyta na Słowacji
Po zakończonej akcji poszukiwawczej szczęśliwie wróciliśmy wraz z sondą do Nowego Sącza. Będzie to kolejna perełka do "złotej" radioklubowej kolekcji, a my oprócz tego zabraliśmy ze sobą niezwykle wspomnienia.
Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Jozefowi OM0AJA i jego żonie za mile spędzony czas oraz rodzinną atmosferę.

W dniu 23 kwietnia 2017 roku z okazji ogólnoświatowego dnia krótkofalarstwa nowo powstały Radioklub - SP9RNS zorganizował niecodzienne wydarzenie plenerowe.
Na skwerze pod ruinami sądeckiego zamku przy wsparciu zaprzyjaźnionych klubów SP9KRJ z Limanowej, SP9KTL z Nowego Sącza oraz Niepołomickiego Klub Krótkofalowców SP9MOA uruchomiona została terenowa stacja krótkofalarska pod znakiem SP9RNS.
Pomimo porywistego wiatru, który przeszkadzał nam w rozstawieniu namiotów, masztów i anten plenerowa stacja klubowa rozpoczęła swoją pracę w eterze. W namiocie gości odbywała się prezentacja różnego typu radiostacji - o niewielkich przenośnych, przez przewoźne kończąc na urządzeniach zabytkowych.
Koledzy krótkofalowcy z Niepołomic zaprezentowali także odbiornik VLF wraz z anteną. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił przy kluczu telegraficznym, wystukując znaki alfabetu Morse'a.
Wspólne zaangażowanie członków klubów dało efekt w postaci sporego zainteresowania szerokiego gremium odwiedzających nas gości.
Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności pan Marek Nieć, Prezes OSP w Biegonicach pan Marian Wolak, oraz pan Dawid Kudełka, inspektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Jedną z atrakcji która wywołała bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników pokazów był start balonu z podwieszoną sondą. Umożliwiła ona śledzenie balonu w trakcie jego wznoszenia i przelotu.
Czas oczekiwania na start balonu nasi koledzy radioamatorzy wykorzystywali na rozmowy z lokalnymi mediami oraz na prezentację licznych kart QSL potwierdzających przeprowadzone przez nich dalekie łączności.
Wideorelacja z 23 IV 2017 - Dzień Krótkofalowca
W godzinach popołudniowych nasz kolega odpowiedzialny za start balonu zadecydował po weryfikacji stanu pogody o jego starcie.
Wszyscy zainteresowani tym uczestnicy udali się do namiotu w którym uruchomiona radiostacja z dołączonym komputerem dekodowała aktualną pozycję sondy.
W ten sposób wiadomo było gdzie i na jakiej wysokości balon znajduje się aktualnie.
Pierwszy zorganizowany w Nowym Sączu światowy dzień krótkofalarstwa przeszedł do historii zapamiętany przez nas jako czas odrodzenia się środowiska lokalnych radioamatorów - krótkofalowców a Patronat Prezydenta Miasta Nowego Sącza podkreślił doniosłość tego wydarzenia.

Radioklubowe logo doczekało wersji finalnej!
W piątek 21 XII 2018 o 21.00, 21.05 oraz 21.10 emisją SSTV będzie można po raz pierwszy odebrać obrazki przedstawiające radioklubowe logo - w trzech wersjach.
Częstotliwości na których odbędzie się emisja: 144,500 MHz FM oraz eksperymentalnie na 3,733 MHz LSB.
W paśmie 2m nadawanie planowane jest z Miłkowej (Dawna Wojskowa Stacja Radarowa) QTH: KNØ9JR oraz w paśmie 80m z Piwnicznej Zdroju QTH: KNØ9IK.
!!! UWAGA !!!
Odebrane obrazy po przesłaniu na adres e-mail: klub@radioklub.pl wraz z komentarzem zawierającym imię, jeśli jest - znak oraz miejsce gdzie dokonano nasłuchu, zostaną opublikowane na naszych stronach internetowych.
Wydarzenie na Facebook'u: www.facebook.com/events/557290904694089

Kolejny etap wyprawy to montaż nowej anteny do SR9NFB który odbył się bezproblemowo, choć niekorzystne warunki atmosferyczne na tej wysokości znacznie odczuwalne były w momentach silniejszych podmuchów przenikliwego zimnego wiatru. Wykonany po zainstalowaniu anteny pomiar SWR wskazał wartość 1.2 na częstotliwości 144.800MHz.
Montaż digi, radiostacji oraz buforowego zasilacza wraz z akumulatorem był już tylko samą przyjemnością, ponieważ całość konstruktor - Sławek SQ9JYE - zainstalował na półce typu rack 19 cali.
Wideorelacja z montażu APRS SR9NFB
W tym samym dniu postanowiliśmy udać się na dodatkową akcję w inne miejsce - poszukiwania radio-sondy meteorologicznej RS92 o numerze M3923379 wypuszczonej z Prościejova 03 XII 2018 (402.100 MHz) odnaleźliśmy w okolicy Kosarzysk - Magóra
Wideorelacja z odszukania Radiosondy RS92 w dniu 5 XII 2018

Prezes Paweł Kołodziej, Wiceprezes Sławomir Lach, Sekretarz Dariusz Orzechowski, wziął udział w spotkaniu z prezydentem Miasta Nowego Sącza Ludomirem Handzlem.
Link do jednego z artykułów sądeckiego portalu:
Kolejka do prezydenta Ludomira Handzla. Pierwsze spotkania z mieszkańcami
Byliśmy pierwszą grupą goszczącą na zorganizowanych przez Prezydenta sobotnich spotkaniach z mieszkańcami.
Przedstawiliśmy dotychczasowe osiągnięcia klubowe oraz zadeklarowaliśmy chęć szerszej współpracy oraz pomoc na miarę naszych możliwości klubowo-społecznych.
Spotkanie przebiegało w miłej i konstruktywnej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że to dobry prognostyk na przyszłość.
Pozdrawiamy,
Zarząd w składzie delegacyjnym SP9RNS Paweł SP9FUN, Sławomir SQ9JYE, Dariusz SQ9OJV