

73!

Spod klubowego znaku SP9RNS pracowali: Agata, Łukasz SQ9IVD oraz Paweł.

Próby łączności odbędą się w dniu 25.01.2018, w godz. 17:00 - 19:00 czasu lokalnego. W tym czasie będziemy wywoływać na przemiennikach SR9P oraz SR9Z, lokalnie na 145,500 i 145,550 FM, jak również będą testowane inne rodzaje emisji w obrębie pasma 2m. Będziemy też czynni DMR-owo w paśmie 70 cm oraz w paśmie 80 metrów, na 3,745 [MHz] +/- QRM. Celem ćwiczeń sprawdzenie łączności przy jak najmniejszej mocy wyjściowej urządzeń w obie strony.
Uczestnictwo zapowiedziała rezerwowa stacja sztabowa SP9RNS z Nowego Sącza. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa !!! Próby łączności odbędą się w dniu 25.01.2018, w godz. 17:00 - 19:00 czasu lokalnego. W tym czasie będziemy wywoływać na przemiennikach SR9P oraz SR9Z, lokalnie na 145,500 i 145,550 FM, jak również będą testowane inne rodzaje emisji w obrębie pasma 2m. Będziemy też czynni DMR-owo w paśmie 70 cm oraz w paśmie 80 metrów, na 3,745 [MHz] +/- QRM. Celem ćwiczeń sprawdzenie łączności przy jak najmniejszej mocy wyjściowej urządzeń w obie strony.
Uczestnictwo zapowiedziała rezerwowa stacja sztabowa SP9RNS z Nowego Sącza. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa !!!
~Koordynator SP EmCom Michał Wilczyński SP9XWM

Radioklub SP9RNS to grupa kreatywnych pasjonatów, dzięki którym możliwa jest rezerwowa łączność radiowa dla ratunkowych służb zawodowych na terenie województwa małopolskiego. Dziś radiowcy szukają dla siebie siedziby.
Link do artykułu zamieszczonego w DTS
Radiotechnicy - pasjonaci stworzyli amatorską sieć łączności kryzysowej będącej alternatywą dla stacji sztabowej. Tłumacząc najprościej - w momencie awarii lub wyłączenia z działania głównej wojewódzkiej stacji krótkofalarskiej łączności kryzysowej, Radioklub SP9RNS przejmuje tę funkcję dzięki czemu wciąż możliwa jest łączność w całej Małopolsce. Co więcej, czynnie zaangażowani są w propagowanie radiokomunikacji i rozwijanie świadomości społeczeństwa w zakresie łączności radiowej. Należą do Polskiego Związku Krótkofalowców oraz Krakowskiej Amatorskiej Sieci Łączności Kryzysowej.
Grupa podpisała porozumienie z prezydentem miasta dzięki któremu łączność radiowa może być wykorzystywana dla potrzeb zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i ochrony ludności. Współpracuje z miastem w zakresie powiadamiania o zdarzeniach kryzysowych takich jak klęski żywiołowe, katastrofy, zagrożenia naturalne oraz przemysłowe.
Dziś pasjonaci szukają dla siebie siedziby. Wystosowali taki oto apel:
Osoby, firmy, organizacje posiadające informacje o lokalu w którym może sprawnie i w pełni funkcjonować grupa krótkofalowców, montaż niezbędnych anten nie będzie stanowić problemu, proszone są o kontakt z Zarządem Radioklubu SP9RNS! Masz pomysł w jaki sposób udzielić wsparcia naszej społecznej działalności finansowo lub logistycznie albo chcesz zostać naszym partnerem, partnerem strategicznym - również, skontaktuj się z nami! (...) Liczymy na wszelaką pomoc w znalezieniu miejsca na dalsze rozwijanie naszej pasji
- mówią członkowie Radioklubu SP9RNS.
Dla wszystkich zainteresowanych podajemy dane kontaktowe:
Radioklub Nowy Sącz SP9RNS
e-mail: klub@radioklub.pl
Tel: (+48) 531 111 112