
W dniu 21 grudnia br. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej mł. bryg. mgr inż. Wojciech Frączek w asyście Naczelnika Wydziału ds. kwatermistrzostwa i łączności KP PSP Limanowa mł. bryg. mgr inż. Witolda Chojnackiego przekazał w imieniu Komendy Powiatowej PSP w Limanowej podziękowania za wsparcie i pomoc przy organizacji w/w przedsięwzięcia.
Podziękowania w imieniu Radioklubu odebrał Prezes, Sławek SQ9JYE. Współpraca z Komendą PSP w Limanowej była i jest dla nas wyjątkowym doświadczeniem i jako Radioklub mamy nadzieję na jej kontynuację w kolejnych latach.
Dziękujemy raz jeszcze i życzymy dalekich QSO! SP9RNS

(po montażu usłyszałem) ... Patrząc na miejscu na możliwości kf-owe osobiście zastanowiłbym się nad Long Wire albo dipol ze skrzynką automatyczną, nawet tą 7x7 na początek ...
Dlaczego nie, szybka konsultacja, przeszukanie internetu i jest urządzenie kupione w chińskim markecie - cena 115 PLN (tylko pamiętajcie jak kupujecie w częściach róbcie pomiary elementów przed ich montażem chińczyk się pomylił i dał inne kondensatory)
Wracając do samej skrzynki jest to niewątpliwie najbardziej poręczne urządzenie z jakim miałem styczność - skrzynka jest mała, szybka i cicha.
Zakres pracy 1.8MHz - 54MHz to czego chcieć więcej, do tego posiada wbudowany wyświetlacz. Obsługa banalnie prosta, podczas pracy można wybrać jeden z trzech trybów strojenia, tj. automatyczne, półautomatyczna lub ręczne wybieranie pojemności i indukcyjności w obwodzie strojenia skrzynki. Wymagane napięcie zasilania od 10 do 15V i zapotrzebowanie na prąd około 150mA.
Strojenie skrzynki 30W a maksymalna dopuszczalna moc dostarczana do skrzynki to 100W. Większość pomyśli mało jednak posiadając radio FT-857 jest to w zupełności wystarczające.
Wielkość tego urządzenia 6 x 13 cm, jakość wykonania brak zastrzeżeń za wyjątkiem pomyłki chińczyka. Polecam na jesienno-zimowe wieczory z lutownicą w ręku.

Naprawiona została antena KF zawieszona w formie kwadratu między dachami bloków mieszkalnych. Zamontowano nowe odciągi. Uruchomiona została również antena Radmor 3282 wyk. 2 UKF. Prace przebiegły sprawnie i już w godzinach południowych Alojzego można było ponownie usłyszeć na pasmach.
Należy też dodać że Alojzy od lat pracuje z radiostacji Wołna z mocą ok. 16W analogowo i cyfrowo np. FT8
Tego samego dnia Alojzy na 40 m zaliczył Japonię, Chiny, Zachodnią Malezję, Koreę Południową i trochę Europy. Jeśli chodzi o antenę Radmor to jak sam relacjonował słyszał przemiennik krakowski SR9C, kielecki SR7V i miał QSO z Jankiem SQ9APX na tarnowskim. To na starym Rexonie 102